Субота, 05.18.2024, 2:06 PMВітаю Вас Гість | RSS

Золоте сяйво Калити

За народним календарем 13 грудня святкується День Андрія Первозванного, а в народі – Калита, який в циклі зимово-різдвяних свят вирізняється поетичністю та неповторністю.

У Плужнянській санаторній школі Хмельницької обласної ради стало доброю традицією відзначати Андріївські вечорниці «Золоте сяйво калити». Цьогоріч народні традиції на сцені відтворили учні 7 класу спільно із вихователями та батьками вихованців.

Свято розпочалося із розповіді та відеопрезентації головного лікаря школи Іліки Н.А., яка ознайомила із життєписом першого апостола Андрія.

На вечорницях були зібрані літературні герої різних епох: Кайдашиха, Проня Прокопівна, Оксана, Соломія, які уособлюють в собі українську душу і передають народні традиції. Вони разом із дівчатами ворожили, співали, танцювали, передаючи національний дух українського народу.

Колоритним був прихід на вечорниці хлопців та частування їх варениками під пісню «А мій милий вареничків хоче» у виконанні Комар Н. та Третецького О.

Кульмінацією свята став обряд кусання Калити, який розіграли Хом’яков Б., Непевний Ю., Усенко І. Господинею вечорниць була мама учня Бондарчук С.В. Яскраво зіграли свої ролі Олійник О., Федорук К., Ковальчук М., Стародубова М., Ягодка І., Семенюк К, Бондарчук Т., Усенко І. і передали всім присутнім настрій свята.

Ось і ожили на вечорницях ігри та забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож потрібно берегти цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

Переглядів: 84 | Додав: pluznesanatorn | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2019  »